Phytec wypuszcza pierwszy na świecie system modułowy z procesorem AM62Lx

Moguncja, 05 marca 2025 r.

Phytec wprowadza pierwszy na świecie System on Module (SOM) dla nowego procesora AM62Lx firmy Texas Instruments. Moduł phyCORE-AM62Lx-FPSC-24 został opracowany w ścisłej współpracy z firmą TI i stanowi rozszerzenie serii modułów lutowniczych FPSC firmy Phytec o kompatybilnych wyprowadzeniach. Ten ultrakompaktowy moduł lutowniczy, którego cena wynosi mniej niż 30 euro, wykorzystuje wydajną architekturę dwurdzeniową Cortex-A53 o częstotliwości 1,25 GHz i wyznacza nowe standardy dla systemów wbudowanych obsługujących system Linux. Moduł SOM zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na targach embedded world 2025 i jest już dostępny w ramach programu wczesnego dostępu.

Komputer przemysłowy Linux za mniej niż 30 euro

Moduł SOM phyCORE-AM62Lx-FPSC-24 został zaprojektowany specjalnie do zastosowań przemysłowych, w których wymagane są duże ilości i wysoka wytrzymałość. Oferuje on zalety pełnoprawnego systemu operacyjnego Linux w cenie modułu zaczynającej się od 30 euro, co w innych systemach jest możliwe jedynie w przypadku systemów bazujących na RTOS. Typowe obszary zastosowań obejmują przemysłowe bramy bezpieczeństwa, interfejsy HMI i systemy danych czujników. Procesor i moduł phyCORE SOM są dostępne w modelu AM62Lx solo z 1,25 GHz Cortex A-53 oraz w wariancie dwurdzeniowym AM62Lx Dual. System na module obsługuje wszystkie funkcje procesora, takie jak CAN-FD, 2x Gigabit Ethernet, a także funkcje bezpieczeństwa, takie jak Secure Boot, Crypto Acceleration i Secure OTP. W przypadku wyświetlaczy LVDS moduł można opcjonalnie wyposażyć w konwerter MIPI-LVDS.

Zgodność z pinami i zoptymalizowana cena

Ultrapłaski moduł lutowniczy jest zgodny ze standardem Phytec FPSC-24 i ma zgodność wyprowadzeń z innymi modułami System-on-Module, takimi jak wkrótce dostępny phyCORE-AM62Px i przyszłe moduły FPSC. Dzięki temu możliwe są ulepszenia cyklu życia produktu, a także tworzenie wariantów produktu o skalowalnej wydajności i funkcjach. Podobnie jak wszystkie moduły FPSC, phyCORE-AM62Lx-FPSC-24 został zaprojektowany z myślą o ekonomicznej i solidnej konstrukcji, a także o łatwości przetwarzania. Charakteryzuje się niskim poborem mocy i nie wymaga zewnętrznego chłodzenia.

Program wczesnego dostępu dzięki partnerstwu Phytec i Texas Instruments

Phytec i Texas Instruments ściśle współpracują od wielu lat, zapewniając klientom dostęp do najnowszych procesorów i narzędzi programistycznych. Pierwsze próbki phyCORE SOM są już dostępne w ramach programu wczesnego dostępu. Moduł będzie dostępny do masowego użytku natychmiast po wprowadzeniu na rynek serii procesorów.

W ramach Akademii Phytec, firma Phytec oferuje kursy szkoleniowe dla programistów i inżynierów oprogramowania we współpracy z TI. Phytec doradza i wspiera swoich klientów również w kwestiach takich jak bezpieczeństwo, zarządzanie aktualizacjami i urządzeniami, a także zgodność z ustawą Cyber ​​Resilience Act, NIS-2 i innymi przepisami, w oparciu o zasadę „Security by Design”.

O firmie PHYTEC

PHYTEC Messtechnik GmbH, największa firma wchodząca w skład PHYTEC Technologie Holding AG, zajmuje się opracowywaniem i produkcją wbudowanych podzespołów przeznaczonych do stosowania w seryjnych produktach przemysłowych na całym świecie w swojej siedzibie w Moguncji. Zakres usług obejmuje systemy modułowe, komputery jednopłytkowe, elektronikę dostosowaną do potrzeb klienta oraz kompletne rozwiązania OEM, obejmujące oprogramowanie, projektowanie obudowy i kompletny montaż. Częścią oferty PHYTEC są również rozwiązania i opracowania dotyczące wbudowanych systemów wizyjnych oraz dotyczące takich zagadnień, jak bezpieczeństwo, zarządzanie aktualizacjami i urządzeniami, zarządzanie cyklem życia oraz integracja z chmurą.

Od prawie 40 lat systemy i rozwiązania wbudowane PHYTEC sprawdzają się w najbardziej wymagających warunkach, m.in. w technice medycznej, ruchu drogowym i transporcie, energetyce, awionice, automatyce budynkowej, technice napędowej, technice rolniczej i przemyśle motoryzacyjnym. Firma rodzinna zatrudnia około 390 osób w pięciu biurach na całym świecie.

www.phytec.pl