Nowe wbudowane standardowe układy FPSC i SOM z NXP i.MX 95 i i.MX 8M Plus

Moguncja, 25 marca 2024 r.

Na targach embedded world firma Phytec po raz pierwszy zaprezentuje nowy standard modułów lutowniczych FPSC – Future Proof Solder Core, a także dwa systemy modułowe System on Modules: phyCORE-i.MX 95 i phyCORE-i.MX 8M Plus, które są zgodne ze standardem. FPSC opiera się na zdefiniowanych zestawach funkcji i wyprowadzeń, które zapewniają maksymalną kompatybilność z podobnymi procesorami, jednocześnie unikając narzutu na komponenty. Phytec pokaże również, w jaki sposób firmy mogą skorzystać z kompleksowych usług obejmujących rozwój, oprogramowanie, bezpieczeństwo i zarządzanie urządzeniami zgodne z wymogami CRA. W ramach konferencji Embedded World inżynier Phytec, Jonas Remmert, poprowadzi 9 kwietnia warsztaty praktyczne na temat projektu Zephyr.

 

Weitere Informationen: www.phytec.pl

Phytec na targach Embedded World: Hala 3, stoisko 343

 

FPSC: Standard modułowy dla prostych wariantów produktów i aktualizacji

Zgłoszony do opatentowania standard FPSC dla systemów modułowych został opracowany specjalnie z myślą o wyjątkowo kompaktowych, wydajnych i ekonomicznych projektach wbudowanych. W tym celu Phytec definiuje zestawy funkcji dla procesorów o podobnych właściwościach. Wszystkie funkcje procesora są dostępne w module, podzielonym na trzy strefy: sygnały niezbędne, sygnały preferowane i sygnały zastrzeżone. W najgłębszej strefie znajdują się wszystkie powszechnie stosowane interfejsy standardowych produktów wbudowanych, które będą również obsługiwane przez przyszłe moduły FPSC z odpowiednim układem wyprowadzeń. Gwarantuje to wysokie bezpieczeństwo inwestycji i umożliwia łatwą modernizację procesora w trakcie jego cyklu życia.

 

W przypadku pierwszego zdefiniowanego zestawu funkcji FPSC 24A.0 oraz procesorów i.MX 95 i i.MX 8M Plus strefa sygnałów obowiązkowych obejmuje 52 procent funkcji procesora – znacznie więcej niż w przypadku innych standardów modułów lutowniczych, które gwarantują mniej niż 30 procent identycznych funkcji. Pierwsze moduły FPSC phyCORE i.MX 95 i phyCORE i.MX 8M Plus mają wymiary zaledwie 41 mm x 44 mm. Klienci, którzy nie wymagają standaryzacji, nie mają żadnych niedogodności związanych z modułami FPSC; Jednocześnie zaletą jest ich niewielka powierzchnia i złącza lutownicze na rogach, które zapewniają wyjątkowo wysoką wytrzymałość i łatwość obróbki.

 

Wsparcie oprogramowania i rozwoju dla szybszego wprowadzania produktu na rynek

Pomaganie klientom w jeszcze szybszym osiąganiu sukcesów rynkowych oraz uzupełnianie ich wiedzy specjalistycznej o wsparcie rozwojowe, oprogramowanie i usługi: to kolejny temat, na którym skupią się eksperci z Moguncji zajmujący się systemami wbudowanymi podczas targów. Oferują szeroki zakres usług – od przeglądu projektów, poprzez doradztwo w zakresie bezpieczeństwa, aż po integrację i zarządzanie cyklem życia oprogramowania. Zespół programistów zaprezentuje również ekscytujące demonstracje frameworków GUI obsługiwanych przez Phytec w celu opracowywania interfejsów użytkownika, a także, po raz pierwszy, komputer jednopłytkowy Arm SystemReady, który uruchamia Red Hat Enterprise Linux od razu po wyjęciu z pudełka.

 

Produkty OEM, rozwiązania przemysłowe i wbudowane systemy obrazowania

Sprzęt do typowych zastosowań, połączony z ramami programowymi, a w razie potrzeby także z odpowiednimi obudowami: dzięki swoim produktom OEM firma Phytec oferuje elektronikę do szybkiej integracji lub bezpośredniego użytku przez partnerów OEM. Nowością w tej dziedzinie jest modułowa elektronika do ładowania pojazdów elektrycznych, wyposażona we wszystkie funkcje i interfejsy umożliwiające szybkie i łatwe tworzenie indywidualnych kontrolerów ładowania dla stacji ładowania prądem przemiennym i stałym. Aby to osiągnąć, Phytec ściśle współpracuje z producentami procesorów, takimi jak NXP i Texas Instruments, a także partnerami branżowymi, takimi jak Pionix, którego pakiety oprogramowania EVerest i Basecamp zostały wykorzystane do testowania i optymalizacji sprzętu.

 

W dziedzinie przetwarzania obrazu firma Phytec prezentuje serię kompaktowych kamer mini, które są teraz dostępne również z interfejsem phyCAM-L. Ponadto użytkownicy mogą wybierać pomiędzy interfejsami FPD-Link III i V³Link dla wszystkich modułów kamery phyCAM-L. Phytec zaprezentuje również nowe komputery jednopłytkowe z procesorami phyCORE AM68x i phyCORE i.MX93 oraz obsługą wbudowanych systemów wizyjnych.

 

Warsztaty Zephyr i 2. Forum Użytkowników Phytec

Firma Phytec bierze udział w konferencji Embedded World, organizując praktyczne warsztaty poświęcone projektowi Zephyr. Jonas Remmert, inżynier systemów wbudowanych IoT w firmie Phytec, wyjaśnia podstawy projektu i interaktywnie przeprowadza uczestników przez proces konfiguracji środowiska programistycznego RTOS.

 

Firma będzie dzielić się jeszcze większą wiedzą na temat przyszłościowych projektów systemów wbudowanych oraz nowego standardu modułów FPSC, a także specyfikacji i wymagań bezpieczeństwa za pośrednictwem CRA i NIS-2 podczas 2. Forum Użytkowników Phytec, które odbędzie się w dniach 24 i 25 kwietnia w Moguncji. Rejestracja jest już otwarta: https://www.phytec.de/anwenderforum

 

O firmie PHYTEC

PHYTEC Messtechnik GmbH, największa firma wchodząca w skład PHYTEC Technologie Holding AG, zajmuje się opracowywaniem i produkcją wbudowanych podzespołów przeznaczonych do stosowania w seryjnych produktach przemysłowych na całym świecie w swojej siedzibie w Moguncji. Zakres usług obejmuje systemy modułowe, komputery jednopłytkowe, elektronikę dostosowaną do potrzeb klienta oraz kompletne rozwiązania OEM, obejmujące oprogramowanie, projektowanie obudowy i kompletny montaż. Częścią oferty PHYTEC są również rozwiązania i udoskonalenia w zakresie wbudowanych systemów wizyjnych oraz w takich obszarach jak bezpieczeństwo, zarządzanie aktualizacjami i urządzeniami, zarządzanie cyklem życia oraz integracja z chmurą. Od ponad 35 lat systemy i rozwiązania wbudowane PHYTEC sprawdzają się w najbardziej wymagających warunkach, m.in. w technice medycznej, ruchu drogowym i transporcie, energetyce, awionice, automatyce budynkowej, technice napędowej, technice rolniczej i przemyśle motoryzacyjnym. Firma rodzinna zatrudnia około 390 osób w 5 biurach na całym świecie.

 

www.phytec.pl