Dodatkowe rdzenie – dodatkowe szanse:
3. Forum Użytkowników PHYTEC 14 maja

Moguncja, 10 kwietnia 2025 r.

Trzecie Forum Użytkowników Phytec odbędzie się 14 maja 2025 r. pod hasłem „Dodatkowe rdzenie – dodatkowe możliwości”. Eksperci z Phytec i firm partnerskich zaprezentują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie procesorów wbudowanych i koprocesorów, omówią optymalną integrację różnych jednostek obliczeniowych i ich wykorzystanie w przetwarzaniu obrazu, aplikacjach bezpieczeństwa i sztucznej inteligencji. Zainteresowane osoby mogą już bezpłatnie zarejestrować się na wydarzenie w Phytec Technology Campus w Moguncji.

OpenAMP, system operacyjny Linux w czasie rzeczywistym i sprzęt wbudowany z certyfikatem SIL
Wykłady łączą w sobie wiedzę praktyczną z informacjami na temat aktualnych technologii. Jonas Remmert i Peter Fecher, obaj programiści z Phytec, pokazują, w jaki sposób rdzenie M nowoczesnych układów SoC opartych na systemie Linux można wykorzystać w aplikacjach czasu rzeczywistego. Skupiono się na interakcji z systemem Linux na procesorze głównym, odpowiednich stosach oprogramowania i sposobie, w jaki framework OpenAMP ułatwia komunikację między rdzeniami. 
„Linux i twardy system czasu rzeczywistego” to również temat wykładu gościnnego wygłoszonego przez IBV, partnera Phytec. Firma specjalizująca się w inżynierii oprogramowania dla systemów czasu rzeczywistego i systemów wbudowanych przedstawia możliwości oferowane przez układy SoC z rdzeniami czasu rzeczywistego na przykładzie układu TI AM64x. 
Funkcjonalności związane z bezpieczeństwem mogą być również obsługiwane przez koprocesory. Nicholas MrGuire z OpenTech EDV Research wyjaśnia, w jaki sposób umożliwia to certyfikację SIL i jakie ograniczenia ma podejście wyspy bezpieczeństwa w przypadku IT TDA4VE (AM68x). 

Przetwarzanie obrazu za pomocą rdzeni IP i sztucznej inteligencji na sprzęcie wbudowanym
Oprócz technologii i doświadczeń, istotne są także konkretne zastosowania. Martin Klahr, szef działu przetwarzania obrazu w firmie Phytec, pokazuje, w jaki sposób wykorzystanie rdzeni IP umożliwia wydajne przetwarzanie obrazu w systemach wbudowanych. Następnie dr Jan Werth opowie o TOPS, FPS i szczególnych wyzwaniach związanych z wykorzystaniem algorytmów AI na sprzęcie wbudowanym.

Wymiana z programistami i ekspertami
Forum użytkowników służy również wymianie dyskusji technicznych. Przerwy i program wieczorny oferują ku temu okazję, podobnie jak cały dzień w czwartek, 15.05 maja, kiedy można umawiać się na indywidualne spotkania. Rejestracja na to forum, jak i na publiczne forum użytkowników, jest teraz możliwa za pośrednictwem strony internetowej.

Sprzęt, oprogramowanie i usługi z Moguncji
Firma Phytec zajmuje się opracowywaniem i produkcją systemów wbudowanych do zastosowań profesjonalnych i przemysłowych w swojej siedzibie w Moguncji. Oferta produktowa obejmuje systemy modułowe, komputery jednopłytkowe i gotowe do użycia komponenty OEM. Phytec zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę, od zestawów deweloperskich i wsparcia programistycznego po konserwację sprzętu i oprogramowania przez cały cykl życia produktu. W 2021 roku firma Phytec przeniosła się do nowego kampusu technologicznego Phytec w parku biznesowym Mainz-Hechtsheim – niedaleko miejsca, w którym firma została założona w 1985 roku.

 

O firmie PHYTEC

PHYTEC Messtechnik GmbH, największa firma wchodząca w skład PHYTEC Technologie Holding AG, zajmuje się opracowywaniem i produkcją wbudowanych podzespołów przeznaczonych do stosowania w seryjnych produktach przemysłowych na całym świecie w swojej siedzibie w Moguncji. Zakres usług obejmuje systemy modułowe, komputery jednopłytkowe, elektronikę dostosowaną do potrzeb klienta oraz kompletne rozwiązania OEM, obejmujące oprogramowanie, projektowanie obudowy i kompletny montaż. Częścią oferty PHYTEC są również rozwiązania i opracowania dotyczące wbudowanych systemów wizyjnych oraz dotyczące takich zagadnień, jak bezpieczeństwo, zarządzanie aktualizacjami i urządzeniami, zarządzanie cyklem życia oraz integracja z chmurą.

Od prawie 40 lat systemy i rozwiązania wbudowane PHYTEC sprawdzają się w najbardziej wymagających warunkach, m.in. w technice medycznej, ruchu drogowym i transporcie, energetyce, awionice, automatyce budynkowej, technice napędowej, technice rolniczej i przemyśle motoryzacyjnym. Firma rodzinna zatrudnia około 390 osób w pięciu biurach na całym świecie.
www.phytec.pl