Zarządzanie cyklem życia oprogramowania
Twoja indywidualna elektronika
zawsze aktualne

Rosną wymagania w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych – podobnie jak liczba ataków, luk w zabezpieczeniach i zidentyfikowanych zagrożeń. . Musisz stawić czoła tym stale zmieniającym się zagrożeniom bezpieczeństwa i upewnić się, że Twoje systemy mogą być aktualizowane, gdy Twoje urządzenia są połączone z Internetem.

Jest to również wymagane na przykład przez obecną normę IEC 62443 w sekcji zarządzania poprawkami w „Środowisku systemu sterowania automatyką przemysłową”. Pomaga w tym zarządzanie cyklem życia oprogramowania firmy PHYTEC. Skorzystaj z naszej oferty dla trwałej i wiążącej konserwacji pakietów wsparcia płyty dla sprzętu specyficznego dla klienta. Testujemy Twój sprzęt za pomocą najnowszych poprawek i aktualizacji przez cały cykl życia produktu. W razie potrzeby możesz szybko i łatwo wdrożyć oprogramowanie.

 

 

Tak działa koncepcja SLCM _ Ciągła konserwacja Twojego produktu

Opracowujemy niestandardową BSP dla Twojego sprzętu PHYTEC - na podstawie wstępnych prac nad rozwojem standardu. sprzęt i BSP integrujemy się z naszą farmą testową i systemem CI.

Wspólnie z Tobą tworzymy strategię aktualizacji Twojego produktu i określamy częstotliwość aktualizacji. Z reguły zgadzamy się na coroczne duże aktualizacje projektu Yocto oraz aktualizacje wersji jądra LTS co dwa lata.

Równolegle stają się dwoma BSP-Statystyki utrzymane: aktualna wersja twojego BSPs, które stale zapewniamy z zabezpieczeniami i poprawkami błędów przez uzgodniony okres czasu. I kolejna wersja, w której my ją BSP stale na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w Yocto Project i jądrze Linux. Doskonała podstawa do następnej stabilnej wersji oprogramowania.

Automatyczne testy z kompilacjami nocnymi rozwiążą wszelkie konflikty z twoim BSP szybko rozpoznane i można je szybko naprawić. Jednocześnie stale sprawdzamy zgodność BSPs z twoimi specyfikacjami. Wszystkie wyniki są zapisywane dla Ciebie w protokołach testowych.

Przez cały czas będziesz mieć dostęp do aktualnej i przetestowanej wersji BSP-Wersja bez ryzyka ciągłych aktualizacji w terenie. Rutynowo lub zaraz po zidentyfikowaniu odpowiedniej luki w zabezpieczeniach możesz BSP Przetestuj za pomocą własnych aplikacji i graj szybko. RAUC (Robust Auto Update Controller), który jest zainstalowany w naszym BSPs jest przygotowany. Ponadto zapewniamy aktualizacje Twoich zgodnie z ustaloną strategią BSPz aktualnymi wersjami jądra i Yocto.

warunki

Warunkiem zarządzania cyklem życia oprogramowania jest użycie głównego systemu opartego na systemie Linux BSPs i obecność BSP-Specyfikacja obejmująca wszystkie funkcjonalności platformy. Stosowane jest zautomatyzowane środowisko testowe, dzięki któremu pełna funkcja systemu jest zgodna z BSP- Specyfikację można sprawdzić. 

Testy obejmują przede wszystkim interfejsy, sterowniki i połączenia tworzone na płytach. Aplikacje klientów zwykle nie są uwzględniane w teście. Standardowe testy obejmują „wspólne” interfejsy zgodnie z listą w następnym punkcie. Specjalne interfejsy lub specjalne protokoły można dodawać indywidualnie, rozszerzając specyfikację testu; może być konieczne stworzenie do tego specjalnego sprzętu testowego. Na potrzeby testów system ciągłej integracji oparty na Jenkins jest połączony ze środowiskiem testowym do automatycznych testów sprzętu. Konfiguracja jest zatem idealnie dostosowana do ciągłej integracji standardowych pakietów obsługi płyt, jak również niestandardowych BSPs.

interfejsy

 • Ethernet
 • RS 232
 • RS 485
 • CAN
 • USB Host
 • USB OTG jako urządzenie

Testy systemu na module / SoC

 • Interfejs SD z / eMMC
 • Inertface SPI z NOR Flash
 • I2C w / trywialne I2Urządzenia C
 • RAM
 • Procesor: skalowanie częstotliwości
 • Procesor: test warunków skrajnych
 • Watchdog
 • Interfejs NAND

Kontrola sprzętu

 • Ponowne uruchomienie po odcięciu zasilania
 • Miękki restart
 • Testy łodzi

Pozytywnym efektem ubocznym konfiguracji jest wyraźne oddzielenie BSP, middleware i oprogramowanie aplikacyjne, dzięki któremu poszczególne warstwy mogą być traktowane w razie potrzeby indywidualnie, bez błędów wynikających z nieprzemyślanych zależności.

Ułatwiamy wdrażanie oprogramowania w terenie, przygotowując RAUC (Robust Auto-Update Controller) we wszystkich aktualnych BSPs. Klient aktualizacji zapewnia niezawodną instalację podpisanych BSP-Aktualizacje w systemach wbudowanych i obsługiwane przez Yocto w warstwie meta-rauc. W systemie hosta za pomocą narzędzia BSP-Aktualizacje mogą być tworzone, sprawdzane i modyfikowane.

Wspieramy Cię we wdrożeniu mechanizmów aktualizacji, jak również w stworzeniu odpowiedniej infrastruktury - od konfiguracji RAUC, przez uruchomienie usług w chmurze, po ochronę sprzętu przed instalacją malware.

Twój kontakt do indywidualnego zarządzania cyklem życia oprogramowania:

Axela Berghoffa
Pozyskiwanie klientów korporacyjnych
axel.berghoff@phytec.de
+ 49 (0) 6131 / 9221-32

Skorzystaj z naszych innych ofert dla Twojej indywidualnej elektroniki:

Temat Zarządzanie cyklem życia oprogramowania _ na Embedded World 2020

Nasi wbudowani eksperci są do Twojej dyspozycji!

 

Zapewnij sobie osobistą wizytę konsultacyjną szybko, łatwo i bezpłatnie.
30 minut wyłącznie dla Ciebie i Twojego projektu!