Wszystkie moduły PHYTEC są dostarczane ze specyficznym dla sprzętu pakietem wsparcia płyty - phyBSP – dostarczone i dlatego są gotowe do użycia dla Twojego oprogramowania.

Przejmujemy kontrolę przez phyBSP dostosowanie środowiska oprogramowania do naszego sprzętu i zaoszczędzenie znacznego czasu i kosztów w rozwoju dzięki tej zaawansowanej usłudze.

Używamy Embedded Linux / Yocto i Android jako systemów operacyjnych, ale oferujemy również rozwiązania z Windows Embedded, QNX, FreeRTOS i innymi platformami. Mamy do tego własny zespół programistów lub współpracujemy z zewnętrznymi firmami partnerskimi.

Embedded Linux to nasz pierwszy wybór jako system operacyjny do zastosowań przemysłowych. Naszym celem jest jak najszybsze udostępnienie Ci zalet pakietu wsparcia płyty głównej: stabilny kod, szybkie poprawki błędów i bezpieczeństwa oraz utrzymanie i dalszy rozwój głównych sterowników przez społeczność. Mainline to gwarancja utrzymania aktualnych wersji systemu operacyjnego nawet po wielu latach.

 

 

Wbudowany projekt Linux / Yocto _ Gotowe podstawy oprogramowania do indywidualnego rozwoju

Zalety projektu Yocto Fundacji Linux:

 • Gotowy do użycia, przetestowany BSPs
 • Producent-BSP + linia głównaBSP dostępne wcześnie
 • Aktualizacje automatyczne nowsze BSPWersje
 • Możliwa regulacja kierowcy
   

Nasze zaawansowane usługi oprogramowania obejmują adaptację konkretnych programów ładujących, komponentów jądra i systemu plików, a także konfigurację wszystkich interfejsów. Nasi klienci otrzymują kompletny system, który został przetestowany pod kątem funkcjonalności BSP w tym wszystkie podstawowe funkcjonalności aż do poziomu oprogramowania pośredniego.

We wczesnych fazach rozwoju procesora polegamy na producencieBSPs, które obecnie oferują najszerszą możliwą obsługę wszystkich funkcji. Często zapewniamy zarówno producentaBSP jak również linia głównaBSP gotowy. Możesz więc zdecydować, kiedy zacząć korzystać z Mainline. Ściśle współpracujemy z producentami procesorów i staramy się, aby nasza praca płynęła na główną linię. W ten sposób pomagamy wypełnić lukę między podstawową implementacją producenta chipów a naszym – i Twoim – sprzętem. Wydatki te zapewniają szerokie i długoterminowe wsparcie dla Twoich projektów.

Dostarczamy zestaw Rapid Development Kit (RDK) na bardzo wczesnym etapie rozwoju procesora BSP dostępne do tworzenia oprogramowania. Dystrybucja Linuksa oparta na projekcie Yocto, Eclipse jako środowisko programistyczne i serwer debugowania są już zainstalowane i wstępnie skonfigurowane. W celu szybkiego rozpoczęcia tworzenia aplikacji oferujemy kursy i szkolenia dotyczące BSPs, projekt Yocto i rozwój oprogramowania. Oczywiście dbamy również o utrzymanie wersji dla Ciebie BSP i dokonywać korekt, które wynikają na przykład ze zmian komponentów. Odpowiednie zarządzanie zmianą produktu (PCM) jest realizowane przez dedykowany zespół w naszej firmie. Dzięki tym wstępnym usługom oszczędzasz czas i pieniądze w drodze do serii gotowych do wprowadzenia na rynek.

Na życzenie możemy również przejąć wszystkie regulacje sterownika, które są niezbędne dla Twojego produktu.

Projekt Yocto i wszystkie powiązane znaki i logo są zastrzeżonymi znakami towarowymi The Linux Foundation. Ta strona internetowa nie jest w żaden sposób wspierana przez Projekt Yocto or Linux Foundation.

phyLINEBSPs_ Dystrybucja Linuksa z perspektywą

Twój technologiczny lider: Zawsze rozpoczynaj swój projekt z najnowszymi wersjami Linux LTS!

Gwarantujemy, że zawsze będziemy mieć pod ręką najnowszą wersję Linux LTS. Dzięki naszej strategii mainline jesteśmy w stanie zapewnić wydanie odpowiednie do produktywnego użytku wkrótce po pojawieniu się nowych wersji jądra Linux LTS i systemów plików Yocto.

Korzystaj z najnowszych funkcji Linuksa, które zawiera, aby zawsze być o krok do przodu w swojej aplikacji. Ponadto oferujemy dostęp do najnowszych głównych wersji, które są codziennie porównywane z najnowszymi stanami rozwoju społeczności Linuksa. Daje to dziś możliwość oceny rozwoju najnowszych funkcji Linuksa z głównej linii na naszych platformach sprzętowych, jeszcze zanim będą one dostępne w oficjalnych wersjach LTS.

 • Korzystaj z najnowszych funkcji systemu Linux

 • Zawsze aktualizowalne LTS BSP

 • Aktualizacje bez komplikacji

 • Przejrzyste wyniki testów

 • Niezależność od producentaBSPs

Sejf szeregowy: zamknij wszystkie luki w zabezpieczeniach

Wszystkie poprawki bezpieczeństwa nowo wydane przez społeczność Linuksa stosujemy do naszych wydań LTS w tak zwanych nocnych kompilacjach. Jeśli więc pojawią się istotne luki w zabezpieczeniach Twojej aplikacji, zawsze możesz uzyskać dostęp do utrzymywanej przez nas wersji LTS z nocnych kompilacji, aby natychmiast wyeliminować takie słabe punkty w systemie.

Gwarantowana stabilność: upewnij się, że system nadal działa po aktualizacji

Dla każdego z naszych wydań LTS, nocnych kompilacji LTS i najnowszych wersji głównych, przeprowadzamy ciągłe testy funkcji sterowników pamięci, wewnętrznych funkcji procesora i interfejsów sprzętowych, a także testy wybranych komponentów oprogramowania pośredniego. Udostępniamy wyniki publicznie, aby w każdej chwili można było przekonać się o funkcjonalności naszych wydań i nocnych kompilacji. Skorzystaj na przykład z wyników testów naszych dobrze utrzymanych statusów LTS i w razie potrzeby przeprowadzaj minimalnie inwazyjne i wolne od ryzyka aktualizacje zabezpieczeń w swoich systemach.

Ciągłe innowacje: czerp korzyści z ciągle dodawanych funkcji

Zobacz, jak rozwijamy nasze platformy sprzętowe i zautomatyzowaną Ciągła integracja i system testowy już pracujesz nad kolejną budką LTS lub możesz już ocenić rozwój najnowszych funkcji Linuksa w przetestowanych kabinach głównych na naszych platformach sprzętowych. Intensywnie realizując naszą główną strategię, już dziś wiemy, co się zmienia w społeczności Linuksa i dlatego możemy wziąć te zmiany pod uwagę przy kolejnych wydaniach na wczesnym etapie.

Nasza oferta:

 • Najnowsze jądro LTS Linux i wersja Yocto z łatkami bezpieczeństwa dostępnymi do użytku seryjnego przez cały czas
 • Roczne wydania z najnowszymi wersjami jądra LTS Linux i Yocto z długoterminową konserwacją.
 • Ciągłe testy funkcji sterownika pod kątem pamięci, wewnętrznych funkcji procesora i interfejsów sprzętowych, a także testy wybranych komponentów oprogramowania pośredniego dla wszystkich naszych wersji i stanów pośrednich.
 • Aktualne główne wersje Linuksa są codziennie testowane na naszych platformach sprzętowych.
 • Wieloletnia konserwacja produktu w oparciu o Mainline-Linux BSP-Strategia
 • Dla innych rozwijanych platform: i.MX 6, i.MX 8M Plus, i.MX 8M Mini


Twoje długoterminowe korzyści:

 • Korzystaj z najnowszych funkcji Linuksa w najnowszych wersjach Linux LTS i Master dla innowacyjnych systemów
 • Zawsze możliwość aktualizacji LTS BSP pod ręką, aby w razie potrzeby zamknąć luki w zabezpieczeniach
 • Nieskomplikowane aktualizacje dzięki przetestowanym funkcjom BSPs z przejrzystymi wynikami testu
 • Długotrwała niezależność od producentaBSPsprzęt i oprogramowanie obsługiwane przez główny system Linux

Wybierz swoją platformę:

LTS (wsparcie długoterminowe)
W tej gałęzi znajdziesz nasze najnowsze jądro Linux LTS i oparte na LTS-Yocto prasowe Nocne budowanie i ich wyniki testów. prasowe są tworzone regularnie i zawierają stale rozwijane funkcje, poprawki błędów i konserwację komponentów zawsze aktualne, status LTS jest utrzymywany przez PHYTEC. Te wersje są idealne do budowania produktywnego systemu. Nocne budowanie są publikowane statusy pośrednie między ostatnim a następnym planowanym wydaniem. Najnowsze poprawki zabezpieczeń LTS są nakładane na nocne kompilacje każdego dnia. Możesz skorzystać z nocnych kompilacji, aby zaktualizować swój produktywny system do najnowszej wersji LTS. Korzystając z wyników testu, możesz upewnić się, że wszystkie funkcje, których potrzebuje Twoja aplikacja, są nienaruszone.

Mainline
Ta gałąź zawiera najnowszą główną wersję systemu Linux opartą na głównej linii. Najnowsze zmiany wprowadzone przez społeczność Linuksa są codziennie importowane i kompilowane w celu poddania ich testom działania. Korzystamy z tych wyników, aby móc zapewnić Ci nowe statusy LTS w krótkim czasie i zagwarantować długoterminową konserwację produktu. Możesz użyć tych stanowisk, aby przetestować najnowsze funkcje społeczności na naszym sprzęcie przed wydaniem LTS.

Przyszłe wydanie
Ta gałąź przedstawia aktualny stan naszej następnej planowanej wersji LTS. Podczas gdy my już przygotowujemy tę nową wersję, możesz skorzystać z wyników testów, aby zobaczyć aktualny stan funkcji i przetestować ją na wczesnym etapie.

Historia wydania
Tutaj znajdziesz poprzednie wersje, które nie są już objęte konserwacją LTS. Użyj tego obszaru, aby dojrzeć BSPs do wykorzystania.

Jądro Yocto Linux
Nazwa wydania Wersja wydania Informacje o wydaniu BSP Instrukcja obsługi Podręcznik Yocto Development Env. Przewodnik Różne
Jądro Yocto Linux NXP
Nazwa wydania Wersja wydania Informacje o wydaniu BSP Instrukcja obsługi Podręcznik Yocto Development Env. Przewodnik Różne

Aktualizacja i zarządzanie urządzeniami _ Twoje najnowsze oprogramowanie na wszystkich urządzeniach

Dzięki platformie zarządzania urządzeniami dostosowanej do naszych produktów, dostarczamy rozwiązanie do zarządzania i wykonywania aktualizacji oprogramowania, odpowiednie dla dużej liczby urządzeń.

Polegamy na RAUC jako bezpiecznym kliencie aktualizacji i wykorzystaniu hawkBit jako serwera aktualizacji.

 • Naprawianie luk w zabezpieczeniach
 • Naprawić błędy
 • Rozszerzenia funkcji
 • Wygodne zarządzanie aktualizacjami dla wielu typów urządzeń
 • Obsługiwane źródła aktualizacji (Ethernet, Wi-Fi, USB, ...)
 • Podłączenie zewnętrznych źródeł danych (np. ERP)
 • Przegląd stanu urządzenia i wersji oprogramowania
 • Stopniowe wprowadzanie aktualizacji
 • Brak zakłóceń w bieżącej działalności
 • Procesy aktualizacji można dostosować indywidualnie
 • Może być również użyty do wstępnej konfiguracji urządzeń podczas produkcji
 • Open source, wolne od licencji i niezależne od dostawcy
 • Zintegrowany klient aktualizacji w PHYTECBSPs
 • Prosta konfiguracja serwera aktualizacji - lokalnie lub jako usługa w chmurze (np. Microsoft Azure)
 • Warsztaty i indywidualne porady dotyczące tworzenia indywidualnie dostosowanej infrastruktury zarządzania urządzeniami
 • Wstępnie skonfigurowany serwer aktualizacji z instrukcjami szybkiego uruchamiania i produktywnego użytkowania
 • Kompatybilność z PHYTECBSP-Aktualizacje

Serwer aktualizacji

 • hawkBit jako platforma serwera aktualizacji
 • Zarządzaj pakietami aktualizacji i urządzeniami
 • Wielopoziomowe zarządzanie wdrażaniem - zapobiega całkowitej awarii całego systemu

Aktualizacje Failsafe

 • RAUC jako kontroler aktualizacji
 • System A / B włączony: eMMC, karta SD lub NAND Flash
 • Fail-Safe: Automatyczne sprawdzanie uszkodzonych pakietów aktualizacji
  • Bezpieczne wyłączenie zasilania dzięki atomowym aktualizacjom
  • Sprawdź pomyślną instalację aktualizacji

Aktualizacje ręczne

 • nawet bez serwera aktualizacji za pośrednictwem lokalnych nośników danych

Standardowa integracja w phyBSP

 • Oprogramowanie open source
 • Szerokie wsparcie ze strony: zespołu FAE i społeczności OSS
 • Integralna część PHYTEC BSP-strategia opieki

Zaktualizuj hosting serwera

 • Hostowane na własnym serwerze
 • lub za pośrednictwem usług w chmurze (np.Microsoft Azure, ...)

Wbudowane zabezpieczenia _ Zintegrowana ochrona Twoich produktów

W naszym phyBSP Funkcje bezpieczeństwa już zawarte:

 • Bezpieczny rozruch dla Barebox (NXP-i.MX 6)
 • Secure-Boot dla u-boot (NXP-i.MX 7, NXP-i.MX 8)
 • Podpisane jądro Linuksa jako obraz FIT
 • Moduł CAAM do szyfrowania systemu plików