Wbudowany
Usługi wizyjne

Korzyści z PHYTEC w rozwoju i integracji przemysłowego przetwarzania obrazu:

 • Przestrzenne i efektywne kosztowo rozwiązania
 • Konfigurowalne interfejsy i funkcje
 • Kompatybilne komponenty sprzętowe i programowe
 • Ochrona Twojej własności intelektualnej
 • Zrównoważona pielęgnacja produktów
 • Opcje aktualizacji

   

   

  Usługa projektowania

  Opracowujemy ekonomiczne, przemysłowe rozwiązanie do przetwarzania obrazu

  PHYTEC realizuje pełne dostosowanie sprzętu do Twoich zadań przy minimalnych kosztach rozwoju. Umożliwiają to wstępnie opracowane komponenty phyCORE z najnowszymi mikroprocesorami i modułami kamer phyCAM. Jądro obliczeniowe nie musi być pracochłonnie przerabiane, ale można je po prostu podłączyć jako standardowy element lub bezpośrednio przylutować. Wbudowany system specjalizuje się w aplikacji na płycie bazowej, na której znajduje się moduł. Płyty bazowe mają niewielką złożoność i mogą być projektowane całkowicie dowolnie zgodnie z Twoimi specyfikacjami w zakresie interfejsów i funkcjonalności, rozmiaru i formatu.

  Opisz nam swoje zadanie na bezpłatnym warsztacie projektowym lub prześlij nam swoją specyfikację. Naszkicujemy z Tobą indywidualne rozwiązanie i opracujemy specyfikacje. Dzięki wykorzystaniu wstępnie opracowanych komponentów, takich jak moduły kamery i procesora, nasza biblioteka schematów obwodów oraz doświadczenie naszych inżynierów z setek projektów, opracowywanie indywidualnego sprzętu jest bardziej opłacalne niż mogłoby się wydawać. Nawiasem mówiąc, kierownik projektu PHYTEC towarzyszy Ci od specyfikacji do produkcji seryjnej. Podobnie jak w przypadku naszych standardowych produktów, Twoje specyficzne rozwiązanie jest wytwarzane w naszym zakładzie w Moguncji. Umożliwia to krótkie czasy reakcji i elastyczną realizację indywidualnych żądań, w tym usługę montażu i wdrożenia.

  • ekonomiczny

  • professionell

  • Wyprodukowano w Niemczech

  Usługa kalibracji ISP

  Podstawowa kalibracja dla indywidualnej kombinacji aparatu i obiektywu

  Procesory sygnału obrazu, takie jak te zintegrowane z NXP i.MX 8M Plus, wykonują podstawowe zadania związane z przetwarzaniem wstępnym i ulepszaniem obrazu niezależnie od głównego procesora. Umożliwia to wysokiej jakości i wydajne aplikacje do przetwarzania obrazu. Aby korzystać z większości tych funkcji, dostawca usług internetowych musi być skalibrowany do konkretnego systemu optycznego (składającego się z kamery, obiektywu i, w razie potrzeby, innych parametrów optycznych). W zależności od funkcji i zastosowania wystarczy podstawowa kalibracja zastosowanego modułu kamery. Jest to już zawarte w wybranych modułach phyCAM BSP modułu procesora phyCORE.

  Jeśli mają być brane pod uwagę również parametry optyki, konieczna jest indywidualna kalibracja całego systemu. Można to wykorzystać na przykład do kalibracji korekcji nagrania z obiektywami szerokokątnymi / rybie oko lub do kompensacji spadku jasności obrazu na krawędziach.

  Indywidualna kalibracja jest wykonywana w naszym laboratorium w oparciu o planowane komponenty systemu i informacje o parametrach optycznych aplikacji. W tym celu np. za pomocą planowanego systemu kamer rejestrowane są mapy referencyjne i na podstawie tych pomiarów obliczane są dane kalibracyjne dla ISP.

  Jakie funkcje ISP są odpowiednie dla Twojego projektu? Czy specjalna kalibracja ma sens? Czy w Twojej aplikacji można osiągnąć pożądany efekt? Chętnie doradzimy Państwu indywidualnie w sprawie kalibracji ISP.

  Pakiet kalibracyjny "Optyka 1"
  dla phyCORE-i.MX 8M Plus

  W tym pakiecie kalibracyjnym oferujemy podstawową kalibrację indywidualnej kombinacji aparatu z obiektywem za stałą cenę. Kalibracja odbywa się w oparciu o kamerę phyCAM i obiektyw z naszego portfolio z uwzględnieniem parametrów specyficznych dla projektu. W rezultacie otrzymasz pliki kalibracyjne, których możesz używać tylko w BSP modułu phyCORE-i.MX 8M Plus.

  Te funkcje są zawarte w pakiecie kalibracyjnym „Optics 1”:

  • Deformacja: Korekcja zniekształceń obiektywu („efekt rybiego oka”) 

  • Korekcja cienia obiektywu: Korekcja cieniowania krawędzi soczewki

  • CPROC: Opcjonalne dostrajanie stałej wartości jasności, kontrastu, nasycenia i barwy

  Cena pakietu "Optyka 1": 1.350, - EUR*

  *) Wymagania i szczegółowy zakres usług na zapytanie.

  Umierać Eksperci
  dla twojego projektu:

  Chętnie doradzimy Państwu w zakresie naszych wstępnych prac i indywidualnych usług projektowych dla wbudowanych aplikacji wizyjnych. Kamery można integrować równie łatwo, jak czujniki. Ten „dodatek” zamiast „dodatku” znacznie zwiększa synergię w ramach aplikacji, a tym samym również efektywność kosztową produktów seryjnych.

  Marcina Klahra
  Szef działu cyfrowego obrazowania

  Heiko Fendricha
  Szef działu cyfrowego obrazowania

  Hotline:
  + 49 (0) 6131 / 9221-32
  kontakt@phytec.de

  oprogramowanie pośredniczące dla wizji

  Solidne podstawy do tworzenia oprogramowania

  Nasze moduły kamer phyCAM można nabyć od naszego BSPs Sterownik oprogramowania oparty na V4L2. Oprogramowanie pośredniczące w postaci bibliotek jest również dołączone lub może zostać zainstalowane. Należą do nich biblioteki przetwarzania obrazu, takie jak OpenCV, HALCON Embedded lub GStreamer, ale także frameworki sztucznej inteligencji, takie jak TensorFlow lub rozwiązania do aktualizacji bezprzewodowych.

  GStreamer to niezależna od komputerów stacjonarna, darmowa platforma multimedialna z wieloma użytkownikami w społeczności Linux. Zawiera wiele funkcji przetwarzania obrazu i jest szczególnie przydatny do szybkiego konstruowania i weryfikacji łańcuchów algorytmów w przetwarzaniu obrazu.

  Za pomocą narzędzia tekstowego można bardzo łatwo tworzyć małe łańcuchy poleceń w celu rejestrowania obrazów, przetwarzania ich za pomocą istniejących operacji filtrowania, wyprowadzania lub zapisywania. Na przykład dostępne są narzędzia do konfigurowania prostej kamery IP z przesyłaniem strumieniowym w sieci. To narzędzie programowe obsługuje również bezpośrednie wyjście graficzne. Standardowy pakiet wsparcia płyty PHYTEC zawiera GStreamer z większością jego funkcji. 

   

  Zalety GStreamera ze sprzętem PHYTEC:
   

  • GStreamer prekompilowany do PHYTEC BSPjest wliczony w cenę

  • darmowe ramy multimedialne 

  • otwarty standard

  • bardzo łatwy w użyciu

  • bardzo szybka implementacja prostych sekwencji przetwarzania obrazu

  • Interfejs do kamer phyCAM przez V4L2

  • Liczne przykłady z dostępem do kamer phyCAM: 
   Między innymi wyświetlanie obrazu, przechowywanie, kompresja, dostęp do wielu kamer, skaner kodów kreskowych i wiele więcej

  MVTec HALCON to kompleksowe standardowe oprogramowanie do przemysłowego przetwarzania obrazu ze zintegrowanym środowiskiem programistycznym (HDevelop). Jego algorytmy są uważane za bardzo dojrzałe i zoptymalizowane. Ta wszechstronna biblioteka sprawdziła się w zastosowaniach przemysłowych i oferuje na przykład analizę blobów, morfologię, dopasowywanie, pomiary i identyfikację.

  To oprogramowanie zawiera najnowsze technologie przetwarzania obrazu, takie jak rozbudowana wizja 3D i procesy głębokiego uczenia. w Halcon W bibliotece dostępnych jest ponad 2150 różnych operacji. MVTec HALCON działa standardowo na platformach ARM opartych na systemie Linux (32-bitowe i 64-bitowe) i można go przenosić na różne mikroprocesory/DSP, systemy operacyjne i kompilatory.

   

  Zalety HALCON ze sprzętem PHYTEC:
   

  • ponad 2150 różnych operacji
  • Zoptymalizowany dla ARM z jednostką NEON
  • łatwe programowanie w językach C, C ++, C #, Visual Basic i Delphi 
  • zintegrowane środowisko programistyczne HDevelop 
  • Obsługa systemów wielordzeniowych i wieloprocesorowych 
  • Interfejs do kamer phyCAM przez V4L2

   

  Idealne połączenie: kamera, mikroprocesor i HALCON Tworzenie

  PHYTEC ocenił wybrane wysokowydajne mikroprocesory przez HALCON stworzony, aby udowodnić połączenie z naszymi deskami i kamerami (HALCON gotowy). Obrazy (Karta SD Image_Nunki) z HPeek/HALCON w tym menedżer Windows (np.: X11/Wayland) wymagany do wyjścia obrazu. W połączeniu z jedną z najważniejszych zalet PHYTEC, a mianowicie personalizacją sprzętu, można opracować bardzo wydajne, małe i niedrogie systemy przetwarzania obrazu dla produktów seryjnych.

   

  Bez licencji start z HPeek

  Z HALCON dostępna jest bezlicencyjna wersja demonstracyjna HPeek, za pomocą której można ocenić wydajność systemu docelowego na podanych przykładach. W tym celu HPeek analizuje szybkość i moc obliczeniową systemu docelowego i wyświetla w systemie małe testy porównawcze. Decyzja o przejściu na wersję licencjonowaną opiera się na faktach oceny na bezpiecznych podstawach.

   

  Łatwa aktualizacja z HPeek do HALCON

  Systemy PHYTEC, na których zainstalowany jest HPeek, są już dostępne do późniejszego wykorzystania w wersji licencji HALCON zaprojektowany. Interpreter programów HDevelop załadowany HPeek można łatwo przekształcić do pełnej wersji poprzez zakup licencji. Oznacza to, że możesz także testować własne skrypty HDevelop. Jest to zaleta rozwojowa, zwłaszcza w połączeniu z obrazem na żywo z kamer PHYTEC.

  • Uzyskaj licencję
  • Importuj plik licencji 
  • Podłącz klucz sprzętowy
  • Włączaj i wyłączaj

  OpenCV (Open Computer Vision) to wieloplatformowa biblioteka do edycji obrazów, nagrywania i analizy wideo. Zawiera właściwości wysokiego poziomu, takie jak rozpoznawanie twarzy lub obiektów. OpenCV to potężne narzędzie do przetwarzania obrazu, które zapewnia wysoką prędkość i wiele algorytmów na podstawie najnowszych wyników badań.

  Ponieważ ta biblioteka podlega tylko warunkom licencji BSD, nadaje się również do produktów komercyjnych. OpenCV został napisany dla języków programowania C, C ++, Python i Java. OpenCV wymaga menedżera okien (np. X11 / Wayland) dla wyjścia obrazu.

   

  Zalety OpenCV ze sprzętem PHYTEC:
   

  • Biblioteka programów typu open source z szybkimi algorytmami przetwarzania obrazu
  • Łatwa integracja przetwarzania danych obrazu w aplikacjach
  • OpenCV może być używany między innymi w C i C ++
  • Oprogramowanie na warunkach licencji BSD
  • Interfejs do kamer phyCAM przez V4L2
  • OpenCV jest prekompilowany do wizji PHYTECBSPjest wliczony w cenę
  • różne funkcje OpenCV są również dostępne jako wtyczki GStreamera w BSP teraźniejszość ( ) 
  • liczne przykłady z dostępem do kamer phyCAM (np. wyświetlanie obrazu, szprychy, dedukcja krawędzi)
  • Obrazy z rozruchowej karty SD z OpenCV i X11 do wyświetlania danych obrazu są dostępne na przykład dla zestawu phyBOARD-Nunki Imaging Kit

  Jak działa prosta i niedroga integracja profesjonalnego przetwarzania obrazu?
  Nagranie seminarium internetowego na inVision TechTalks, 03.11.2020 listopada XNUMX r.

  Nasi wbudowani eksperci są do Twojej dyspozycji!

   

  Zapewnij sobie osobistą wizytę konsultacyjną szybko, łatwo i bezpłatnie.
  30 minut wyłącznie dla Ciebie i Twojego projektu!