O nas

  • 1986 Założenie firmy PHYTEC Messtechnik jako firmy rodzinnej 
  • Podstawowe kompetencje: Projektowanie i produkcja sprzętu i oprogramowania do systemów wbudowanych w zastosowaniach przemysłowych 
  • Dostawca usług oraz kompletnych rozwiązań dla systemów wbudowanych
  • Dostawca rozwiązań do przemysłowego przetwarzania obrazów 
  • MDostawca modułów dla aplikacji OEM 
  • Deweloper w obszarze Internet of Things 
  • Własna produkcja w Mainz (Moguncja) 
  • Aktywny na arenie międzynarodowej z siostrzanymi firmami w USA, Francji, Indiach i Chinach
  • Sprzedaż bezpośrednia do Polski i Rosji z Niemiec 
  • Dystrybutorzy na wielu rynkach, między innymi Australia, Wielka Brytania, Beneluks i Turcja
PHYTEC Headquarters Moguncia
PHYTEC Headquarters Moguncia

Fakty

PHYTEC Messtechnik GmbH:

PHYTEC Messtechnik GmbH jest największym przedsiębiorstwem w PHYTEC Technologie Holding AG.

PHYTEC projektuje i produkuje komponenty wbudowane do globalnego zastosowania w przemysłowych produktach seryjnych w oddziale w Mainz.

Nasz zakres usług obejmuje System on Modules, Single Board Computer i produkty dostosowane do potrzeb klienta, aż po projekt obudowy i kompletny montaż. Rozwiązania Internet of Things, wbudowanego przetwarzania obrazu kamerowego i specyficznego oprogramowania Hardware są również częścią portfolio produktów PHYTEC.

Jako firma rodzinna, PHYTEC zatrudnia ponad 350 osób w 5 oddziałach na całym świecie.

Od ponad 30-tu lat produkty PHYTEC sprawdzają się w najbardziej wymagających warunkach, takich jak technologia medyczna, awionika, automatyka budynków, technika napędowa, inżynieria rolnicza i przemysł motoryzacyjny. Typowe rozmiary serii naszych klientów zaczynają się od około 100, a kończą na kilku tysiącach produktów rocznie.

PHYTEC oferuje swoim klientom pełne wsparcie w projektowaniu i rozwoju komponentów embedded z jednego źródła. Nasze produkty skracają czas wprowadzania produktu na rynek i zmniejszają koszty rozwoju i ryzyko projektowe do minimum.

Business performance

Nasi kompetentni i zmotywowani pracownicy zmieniają na wczesnym etapie trendy rynkowe w innowacyjne rozwiązania. Dzięki długoletniemu i ścisłemu kontaktowi z producentami procesorów, otrzymujemy procesory na wczesnym etapie rozwoju – zapewniając tym samym, naszym klientom oraz nam samym, decydującą przewagę nad konkurencją. Najnowsza technologia, stosowana we właściwy sposób na wczesnym etapie, prowadzi do dłuższych cykli życia, a tym samym do większej efektywności ekonomicznej. W ciągu ostatnich pięciu lat podwoiliśmy wyniki firmy i osiągnęliśmy obrót na poziomie około 65 mln EUR w 2018 roku. W 2019 r. spodziewamy się dwucyfrowego wzrostu obrotu w głównej siedzibie w Mainz.

Niezależność

Jako firma rodzinna, uważamy się za odpowiedzialnych za bezpieczeństwo  istnienia wszystkich zaangażowanych stron. Podstawą tego jest niezależność finansowa naszej firmy ze wskaźnikiem kapitału własnego na poziomie około 60 procent (stan: 2017 r.). Oznacza to najwyższą ocenę kredytową i najlepsze oceny.

PHYTEC jest w całości własnością rodziny założyciela oraz zarządu. Zapewnia to naszym klientom niezawodnego, odpornego na kryzys dostawcę, a naszym pracownikom niezawodnego i stabilnego pracodawcę. Szczególnie w czasach zawirowań gospodarczych w ostatnich latach,  udowodniliśmy, że nasze wartości i nasze cele są długoterminowe i zapewniają stabilność.

W każdej sytuacji można polegać na nas i naszej elastyczności. Misją firmy PHYTEC jest zapewnienie naszym klientom większej wydajności i trwałej konkurencyjności dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii wbudowanej.

Rozwój sprzedaży

W ostatnich dwóch dekadach osiągnięto pozytywne zyski operacyjne, nawet w trudnych latach 2002 i 2003. Ekspansja oparta na zdrowym, organicznym rozwoju,  kształtuje politykę biznesową PHYTEC.